Sodap Plaża Pafos

 
Plaże Cypru

Sodap Beach Plaża


Plaża SODAP to miejska plaża rozciągająca się pomiędzy restauracją ze ślimakiem Anastasia Beach Club i hotelem Amavi Made For Two do zatoki Nicks Watersport Centre i hotelem Olympic Lagoon Resort. Plaża częściowo jest piaszczyta, ale są też odcinki twardej skały, którą widzimy na zdjęciach. Plaża jest publiczna, dostępna dla wszystkich turystów, ale leżaki są płatne, dla 1 osoby z parasolem 5 euro, dla 2 osób 7, 5eur w sezonie turystycznym. Na plaży SODAP są dwie platformy widokowe, jest piękny gaj palmowy z kwiatami i zielonym dywanem, na którym mozna ćwiczyć jogę. Tuż przy gaju zanjduje się centrum sportów wodnych, a za nim romantyczna piaszczysta plaża w możliwością kąpieli. Obecnie jest dojazd bezpośredni do plaży, są z dwóch stron duże parkingi. Polecamy tą plażę w ciągu dnia, a także na zachody słońca. Wzdłuż plaży wiedzie panoramiczna promenada, z centrum Paphos.

Sodap Beach Plaża

 


Sodap Plaża to piękna plaża o zróżnicowanym brzegu. Jest piaszczysta plaża, kamienista i skały powulkaniczne bezpośrednio stykające się z morzem Jest to jedna z najpiękniejszych plaży w Pafos. Wspaniałe widoki. Promenda wzdłuż plaży. Przy wejściu na plaże od strony restauracji Anastasia znajduje się punkt, gdzie mozna wykupić leżaki i parasole. Jest dostęp do przebieralni, pryszniców i toalet. Są także małe skalne zatoczki, w których możemy mieć trochę prywatności. Plaża jest czysta, a często wejście do wody jest piaszczyte, ale należy uważać, ponieważ tuż od brzegu jest dużo skał i przy dużej fali stwarza to pewne niebezpieczeństwo spotkania się ze skałą.  

 

SODAP BEACH plaża to doskonałe miejsce do nurkowania, zwłaszcza gdzie znajduje się falochron. Polecamy to miejsce do snurkowania, można znależć naprawde wspaniałe okazy morskie. 
Snorkeling – czym jest? jak zacząć?
Snorkeling, często spolszczany jako „snurkowanie” to po prostu oglądanie podwodnego świata przez maskę z rurką.
Snurkowanie wymaga tylko podstawowego wyposażenia. Będziesz potrzebował maski, rurki oddechowej oraz płetw, czyli tak zwanego „sprzętu ABC”.
Snorkeling daje czasem możliwości dotarcia do miejsc gdzie jest się w zupełnie innym świecie a przecież tylko patrzymy pod powierzchnie przez maskę nurkową.
Snokeling pozwala nam zajrzeć pod powierzchnię wody a to wprowadza nas w inny, nie oglądany normalnie przez ludzi świat.
Na dodatek podwodne stworzenia dużo mniej obawiają się ludzi. Pozwalają nam zbliżyć się i je oglądać. 
Kiedy położymy się na powierzchni wody a maska pozwoli nam zaglądnąć pod jej lustro, to będziemy oglądać stworzenia wodne tak jak na filmie.
One będą po prostu wokół nas.

Plaża SODAP, to czego potrzebujesz, to znać ten adres

Plaża SODAP to:

  • łagodne zejście na plażę

  • piaszczyste odcinki

  • dobre miejsce do nurkowania

  • zaplecze: prysznice, toalety, wifir

  • wspaniałe zachody słońca

.

Skała Afrodyty
Wrak statku Endrio Wreck III
Sea Caves

Średniowiecze

Grecki język i grecka kultura dominowały też w następnych stuleciach, mimo długotrwałego panowania kolejnych obcych potęg – króla Anglii Ryszarda Lwie Serce i zakonu templariuszy (1191-1192), Franków (dynastia Lusignanów) (1192- 1489), Wenecjan (1489-1571), Turków osmańskich (1571-1878) i Wielkiej Brytanii (1878-1960).
Skała Afrodyty
Wrak statku Endrio Wreck III
Sea Caves