Promem na Cypr

Prom Cypr - Turcja
Prom Kyrenia (Girne) - Tasucu
Prom Kyrenia - Mersin2 trasy łączą Turcja i Cypr oferując w sumie 6 przepraw w tygodniu. Przewoźnik Akgunler Denizcilik oferuje 2 trasy, Tasucu do Kyrenia pływa 3 razy w tygodniu i Mersin do Famagusta (Magusa) okolo 3 razy w tygodniu.
Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Turcja do Cypr zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na naszej stronie. Warto też zadzwonić i zapytać, sprawdzić cenę i dokonać wcześniejszej rezerwacji.
Obecnie mamy tylko jedno połączenie promowe z Cypru do Turcji, a dokładnie z Cypru Północnego, miejscowości Kyrenia. Operatorem promowym jest firma Akgunler Denizcilik. W tym przypadku potrzebujemy ubezpieczenie i zieloną kartę na wjazd do Turcji  (kraju poza EU). Ubezpieczenie Panycyprioan Insurance obowiązuje również w Cyprze Północnym, ale nalezy ten fakt zgłosić w ubezpieczalni i pobrać tazw. zieloną kartę.
Do Turcji mamy do wyboru popłynąć do miejscowości Mersin, a także Tasucu.
Połączenia promowe pomiedzy Kirenią i Tasucu realizowane sa trzy razy w tygodniu.
Z Cypru w poniedziałki, środy, piatki, prom wypływa o 23:30 natomiast z Turcji z Tasucu o 23:59 w niedzielę, wtorki i czwartki. Podróż trwa ponad 6 godzin. 
Ceny biletów są zróżnicowane. Za samochód osobowy od 70 Eur za podróż w jedną stronę.
Promem z Cypru Północnego do Turcji podróż jest bezpieczna,