Festiwale na Cyprze

Lato na Cyprze już oficjalnie! Nadchodzi czerwiec z różnymi festiwalami muzyki, tańca, filmów, wiśni i lawendy!
Cypryjski Festiwal Akordeonowy
Letnią zabawę rozpoczyna czwarty Cypryjski Festiwal Akordeonowy , który odbędzie się w ten weekend 3-5 czerwca w Ayios Theodoros w Larnace. Na festiwal zapraszamy muzyków, melomanów, starych i młodych w dwa dni wypełnione koncertami, seminariami, wystawą akordeonową i warsztatami z muzykami z zagranicy. Seminaria poprowadzą akordeoniści z Grecji i Francji, ale także lokalni muzycy poprowadzą interaktywne warsztaty o tematyce muzycznej dla dorosłych i dzieci. W przerwach między zajęciami muzycznymi festiwal organizuje także poranne i wieczorne zajęcia z jogi, wycieczki po wsiach i tradycyjne warsztaty robienia makaronu z cypryjskimi gospodyniami.
www.cyprusaccordionfestival.com
Cypryjski Festiwal Tańca Współczesnego
3 czerwca rozpocznie się Cypryjski Festiwal Tańca Współczesnego , który do 25 czerwca będzie gościł mnóstwo spektakli tanecznych w Teatrze Rialto, zapraszając lokalne i międzynarodowe produkcje. Miłośnicy tańca współczesnego będą mieli wyjątkową okazję cieszyć się serią wyjątkowych spektakli odzwierciedlających trendy, szkoły i ruchy tańca współczesnego, budując w ten sposób mosty między Cyprem a międzynarodową produkcją choreograficzną. Spektakle poruszają aktualne zagadnienia, jednocześnie prezentując twórczość uznanych choreografów, obejmującą obszerną tematykę, skupiającą się na kwestiach społecznych, politycznych czy egzystencjalnych. Tegoroczna edycja szczególnie podkreśla różnorodność, która znajduje odzwierciedlenie w tożsamości wykonawców i ich kraju pochodzenia.
www.cypruscontemporarydancefestival.com
Lawendowy festiwal
10. Doroczny Festiwal Lawendy w Parku Botanicznym CyHerbia w wiosce Avgorou. Tegoroczny festiwal nie tylko świętuje fioletowe kwiaty, ale także to dziesiąta rocznica powstania parku rozrywki . Między 11 a 26 czerwca w parku będzie wiele do zrobienia i odkrycia, od bycia świadkiem produkcji olejku lawendowego, udziału w warsztatach rękodzieła lawendowego, zwiedzania ogrodu lawendowego, opowiadania historii, a także sesji zdjęciowej wśród kwiatów lawendy.
www.cyherbia.com
Festiwal Wiśni w czerwcu Treis Elies
Okazja do wyprawy w góry nadejdzie 11 czerwca, kiedy wioska Treis Elies zorganizuje Święto Wiśni . Na targu pod gołym niebem będzie można kupić wiele produktów z wiśni i rękodzieła artystycznego, a przez cały dzień odbędą się dwa kreatywne warsztaty z wykorzystaniem wiśni. Uroczystości zakończą się przedstawieniem teatru cieni o 19:00 wraz z tradycyjnymi tańcami i koncertem muzyki na żywo.
Festiwal Wiśni w czerwcu Pedoulas
Kontynuacją obchodów czereśni jest 4. Doroczny Festiwal Wiśni Pedoulas , który odbędzie się 18 i 19 czerwca. Tańce i pieśni cypryjskie, wycieczki po wsiach, warsztaty tradycyjnych zawodów, stragany z lokalnymi produktami i jedzeniem ozdobią centrum wioski, bohaterem oczywiście będące czereśnie z regionu.
Festiwal filmowy w Nikozji i w Pafos
Pod koniec miesiąca powrócą dwa letnie festiwale filmowe, jeden w sercu Nikozji, a drugi w Pafos. The Images & Views of Alternative Cinema Film Festival 2022 odbędzie się w Miejskim Muzeum Grafiki Hambis od 20 do 26 czerwca tego roku, prezentując dziewięć filmów.
Pokazy filmowe. 20-26 czerwca. Miejskie Muzeum Grafiki Hambis, Nikozja. 20:00. www.ivacfestival.com
W międzyczasie w ogrodzie Technopolis 20 odbędzie się 7. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Pafos . W dniach 24-26 czerwca odbędą się pokazy filmów krótkometrażowych i dokumentalnych z Cypru i zagranicy oraz warsztaty, kursy mistrzowskie i wykłady na powitanie miłośników kina.
Pokazy filmów krótkometrażowych i filmów dokumentalnych. 24-26 czerwca. Technopolis 20, Pafos. www.piffcyprus.com
Festiwal Muzyki LOUD
Wreszcie Festiwal Muzyki LOUD powróci po dwóch spokojnych latach i przywróci swoje żywe fiesty. W tym roku festiwal powraca z czterema dniami muzyki w Potamos Germasogeia w Limassol. W tej siódmej edycji ponad 40 znanych lokalnych DJ-ów i zespołów będzie bawić imprezowiczów od 23 do 26 czerwca. Niech rozpocznie się letnia zabawa!
4 dni muzyki z DJ-ami i zespołami na żywo. 23-26 czerwca. Potamos Germasogeias, Limassol. 17:00-12:00. Wydarzenie na Facebooku: 7. Festiwal Loud Music
https://www.facebook.com/events/650063949624072/650810636216070
Święto Wina
Święto Kwiatów
Festiwal Średniowieczny
Festiwal Szekspirowski
Cypryjski karnawał