Lara Beach PlażaPlaża Lara jest północną zatoką wybrzeża Lary na Cyprze i znajduje się około 25 kilometrów na północ od Pafos i 13 km na północny zachód od Peyia.
Lara Beach jest najbardziej wysuniętym wybrzeżem Cypru na zachód. Lara Beach znajduje się tuż przed półwyspem Akamas. W samotnym, ascetycznym, emanującym spokojną energią krajobrazie, znajdziesz zatokę w kształcie podkowy o nazwie Lara. Plaża przyciąga najbardziej „hipisowych” turystów, ze względu na „nieformalne” otoczenie i brak jakiejkolwiek infrastruktury. Większość przybywających tu turystów, po trudach wyboistej polnej drogi, zostaje na plaży do późna, aby podziwiać słońce barwiące wody na czerwono o zachodzie słońca. Ponadto, jeśli masz szczęście, możesz mieć szansę pływania wśród ogromnych, 150-letnich żółwi. Na odosobnionej, dzikiej i imponującej plaży Lara żółwie składają jaja, a konkretnie gatunek żółwia Mydas – jednego z gatunków fauny Cypru, znanego również jako żółw szylkretowy, któremu grozi wyginięcie. Wraz z mniej znaną plażą Toxevtra są one ściśle chronione przez odpowiednie służby (Obszary Specjalnie Chronione Konwencji Barcelońskiej i Europejskiej Sieci Rezerwatów Biogenetycznych), zgodnie z którą  polowanie na żółwie jest surowo zabronione i nie ma również planów dotyczących rozwoju turystyki w przyszłości w tym rejonie. Te żółwie gniazdują na Morzu Śródziemnym, głównie w Turcji i na Cyprze, a ten złoty piasek jest jedną z najważniejszych plaż lęgowych we wczesnych miesiącach letnich. Rzeczywiście, co 2-4 lata linia brzegowa jest zamknięta dla zwiedzających, dopóki sympatyczne gady nie złożą jaj. Gniazda żółwi są oznaczane specjalnymi klatkami, w których się znajdują, natomiast do wylęgarni (stacja Lara) są transportowane gniazda z innych plaż turystycznych, które nie nadają się na siedliska.
Dostęp do plaży Lara wymaga pojazdu 4×4 (alternatywnie rowerów górskich), aby w pełni cieszyć się dziką scenerią regionu, podczas gdy wielu odwiedzających decyduje się na konną przejażdżkę wzdłuż linii brzegowej. Oprócz niekończącego się przylądka Akamas, wąwóz Avakas znajduje się tuż obok tego opustoszałego półwyspu i jest ulubionym celem turystów i nie tylko. Są też Karavopetra, strome klify w morzu – według legendy są to stare saraceńskie statki skamieniałe przez Matkę Boską z Vlou (Panagia tou Vlou), które zachęcają wędrowców do chodzenia po ich skalistych klifach. Wreszcie w okolicy znajdziesz również pole biwakowe.